www.KuponyZdarma.sk

Google Chrome a rýchlosť

Rýchlosť prehliadača sa prejavuje v mnohých aspektoch. Chrome bol navrhnutý s dôrazom na rýchlosť a odozvu po každej stránke. Ak chcete mať bližšiu predstavu o jeho rýchlosti, pozrite si tieto videá s testom rýchlosti prehliadača:

Rýchle spustenie

Prehliadač Chrome sa z vašej pracovnej plochy načíta v priebehu sekúnd. Stačí dvakrát kliknúť na jeho ikonu.

Rýchle načítanie webových stránok

Chrome používa vykresľovací nástroj s otvoreným zdrojom WebKit a webové stránky načítava v zlomku sekundy.

Rýchle spustenie webových aplikácií

Pri pohľade zblízka je prehliadač Chrome vybavený nástrojom V8. Je to výkonnejší nástroj na spracovanie JavaScriptu, vďaka ktorému sa zložité webové aplikácie spúšťajú rýchlosťou blesku.
Každým novým vydaním sa výkonnosť JavaScriptu v prehliadači Chrome zvyšuje. Rýchlosť JavaScriptu v prehliadači môžete otestovať v testoch nástrojov V8 a SunSpider. Dynamika webových stránok, ktoré každodenne navštevujete, časom rastie. Spolu s ňou rastú aj nároky na prehliadače – konkrétne na ich schopnosť rýchlo zostaviť a zmeniť prvky na webových stránkach. Túto schopnosť merajú testy Dromaeo spoločnosti Mozilla – tzv. DOM Core Tests (testy jadra rozhrania DOM). Podobne ako pri výkonnosti skriptu JavaScript, aj výkonnosť jadra rozhrania DOM v prehliadači Chrome stúpa s každým novým vydaním.

Rýchle vyhľadávanie a navigácia

V prehliadači Chrome je tzv. Všeobecné pole – kombinovaný panel s adresou, z ktorého môžete prechádzať na webové stránky aj hľadať. Všeobecné pole vám počas zadávania písmen umožňuje využiť návrhy na vyhľadávanie a webové adresy. Okrem toho vám ponúka funkciu automatického dokončovania. Zmyslom týchto funkcií je uľahčiť vám hľadanie do takej miery, aby ste sa k výsledkom dostali niekoľkými stlačeniami kláves.